Lubisz luksus i elegancję? Wymyślne dodatki oraz oraz kształty? Wszystkie te cechy są dla Ciebie nieco ważniejsze niż funkcjonalność i wygoda? W takim razie urządzanie mieszkania w stylu glamour jest dla Ciebie! Połączenie wszystkich cech daje fantastyczny efekt końcowy!
Czy dokładnie jest styl glamour?
Narodził się w 1 poł. XX w., powstał w opozycji do minimalizmu. Wykorzystywany jest głównie w pomieszczeniach takich jak sypialnie, salony, łazienki. Styl glamour można określić jako pełen przepychu, blasku oraz niebywale ozdobny, a także pełen podwagi. Jest on bardzo popularny już kilka dobrych lat. Z powodu tego, iż bardzo wiele czerpie on z epoki baroku, to najtrafniejsze określenie jakie może go opisać – barokowy przepych w nowoczesnej odsłonie. Przy urządzaniu mieszkania czy domu w takim stylu warto jednak pamiętać o zachowaniu umiaru, aby nasze starania nie zakończyły się kiczowatością i śmiesznością. Wszystkie wnętrza urządzone w stylu glamour zwracają uwagę. Przeważają w nich zestawienia matowych powierzchni z błyszczącymi, dzięki czemu zostaje zachowana równowaga. Innymi przeciwieństwami jakie mogą zawierać się w jednym pomieszczeniu urządzonym w stylu glamour są jego mieszanki z innymi, np. z minimalistycznym czy rustykalnym.
Meble glamour?
Meble tego typu są bardzo eleganckie i zazwyczaj wystawne. Tworzone są z dębu, orzesznika, klonu, jesionu oraz sosny, konstrukcje te są starannie wykończone. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie barw ściśle związanych z pierwowzorem – bieli, czerni, złota i purpury, ale użycie odważniejszych wzorów i motywów (nawet tych ze stylu pop) na tapicerce. Meble w stylu glamour, które najczęściej można spotkać to stoliki, regaliki, fotele, krzesła czy stoliki. Podstawowa kompozycja mebli do salonu w stylu glamour? Stół, najlepiej rzeźbiony, a do tego z designerskimi, lekkimi krzesłami ze sztucznego tworzywa.
Styl glamour – cechy charakterystyczne:
Jest kilka zasad, które zawsze są stosowane podczas urządzania wnętrz w stylu glamour, należą do nich:
- Kontrast połączeń – Przepych kontra minimalizm, wzorzystość tkanin (np. tapicerki) z gładką powierzchnią w jednym kolorze, a także matu z wysokim połyskiem.
- Użycie materiałów takich jak jedwab, satyna, plusz oraz aksamit.
- Zasłony na oknach. Powinny zostać wykonane z delikatnych materiałów w pastelowych kolorach.
- Użycie wielu dodatków, np. ozdobnych wazonów, kryształowych butelek o różnorodnych wzorach i kształtach. Na ścianach zaś często możemy spotkać stare plakaty, rysunki czy zdjęcia gwiazd minionych dekad.