Znakowane tkaniny hotelowe

W hotelach używa się rozmaitych tkanin: jako tapicerki, pościeli, obrusów, ręczników. Sama sztuka wyboru właściwej tkaniny to jedno, ale czym innym jest wybór sposobu znakowania tkanin. O tym, że warto zdecydować się na znakowanie, chyba nikogo nie trzeba przekonywać.

Po co znakujemy tkaniny?

Wiele hoteli cały czas korzysta z usług zewnętrznych pralni. Własna, choć opłacalna, jest sporą inwestycją, dlatego wielu gestorów hoteli decyduje się na regularne oddawanie pościeli czy obrusów do prania. A że w pralniach panuje spory ruch, nietrudno o pomyłkę, chyba że pościel będzie odpowiednio oznakowana. Jest też inny aspekt całej sprawy, a mianowicie reklama. Znakowanie pościeli którąkolwiek z metod powoduje wzrost świadomości marki – goście hotelowi często będą spotykali się z Twoim logo, więc lepiej je zapamiętają. Indywidualne znakowanie jest też cechą, która powoduje wzrost prestiżu hotelu.

Jak można znakować tkaninę?

Najdroższym, ale też najbardziej efektownym sposobem znakowania jest bez wątpienia zamówienie u producenta tkaniny z tkanym logo. Już na etapie produkcji materiału jest on znakowany, a nici do tego wykorzystane są identyczne – jeśli nie liczyć koloru – z nićmi używanymi do tkania materiału, co oznacza, że znakowanie ma dokładnie taką samą żywotność jak cała pościel.

Drugą opcją jest haftowanie znaków. Ponieważ na tkanie logo można zdecydować się jedynie przy zamówieniu większej partii tkanin, to rozwiązanie stanowi alternatywę przy mniejszych zamówieniach. Sterowane komputerowo maszyny hafciarskie są w stanie wykonać praktycznie dowolny wzór – monochromatyczny albo wielokolorowy, gwarantując cały czas identyczne parametry znaków.

Nadruki są kolejną opcją. Są niezbyt trwałe, niezależnie od tego, jaką metodą się je nanosi. Wybór właściwej farby jest tu problemem kluczowym, ale i tak tego rodzaju znakowanie jest mniej trwałe niż haft lub tkane znaki.

Trochę inaczej prezentuje się sprawa wszywek, czyli metek. Większe umieszcza się po wewnętrznej stronie, mniejsze wszywa się we szwy lub na obrzeża. Te wewnątrz nie mogą z oczywistych powodów pełnić funkcji reklamowych, natomiast „flagi” zewnętrzne są niewielkie, więc to bardzo subtelna forma promocji, co jeszcze nie oznacza, że nieskuteczna.

Czy to się opłaca?

Znakowanie tkanin jest doskonałym sposobem na podniesienie rozpoznawalności marki. Oczywiście jest to pewien dodatkowy koszt, o którym nie każdy pamięta na etapie rozpisywania kosztu uruchomienia hotelu. Na szczęście jest to wydatek, który można do kosztów wprowadzić w każdej chwili. Ponieważ bieliznę pościelową, obrusy i zasłony zmienia się często, to można kolejną partię zamówić znakowaną i w ten sposób sukcesywnie wymienić całą pościel.

Pamiętaj też o tym!


Znakowane są nie tylko pościele, obrusy czy firany. Warto zainwestować w trwały haft na odzieży pracowników hotelu: recepcjonistów, portierów, kelnerów, pokojówek – taki znak rozpoznawczy jest dobrze kojarzony przez gości hotelowych, a tobie pozwoli podnieść rozpoznawalność marki.

Znakowanie tkanin – podsumowanie

Wybór odpowiedniej techniki i technologii znakowania tkanin jest w istocie bardziej skomplikowany, niż można byłoby przypuszczać. Różnorodność wzorów, kolorów i materiałów jest spora, dlatego pełną paletę możliwości poznasz tylko i wyłącznie kontaktując się z wybranym dostawcą lub firmą wykonującą znakowania na gotowych wyrobach.

Inne artykuły

Popularne Biznesy w Polsce – Przewodnik po Najczęściej Wyszukiwanych Lokalnych Przedsiębiorstwach

W dzisiejszych czasach polscy konsumenci aktywnie poszukują różnorodnych usług...

Odkrywając Lokalne Biznesy w Polsce – Przewodnik po Różnorodnych Usługach

W Polsce funkcjonuje wiele interesujących lokalnych biznesów, które oferują...

Różnorodność Usług i Lokali Biznesowych w Polsce – Przegląd Najciekawszych Miejsc

W dzisiejszej dynamicznie rozwijającej się Polsce, różnorodność usług i...

Nowoczesne Usługi i Sklepy w Polskich Miastach – Przewodnik po Lokalnych Biznesach

W dzisiejszych czasach dostęp do różnorodnych usług stał się...